Dotacje do pomp

eko

Pompa ciepła jest urządzeniem ekologicznym i przyjaznym środowisku, ponieważ wykorzystuje odnawialne źródła energii tj. energię słoneczną oraz geotermalną pozyskiwaną z powietrza, gruntu oraz z wód podziemnych (dolne źródło ciepła). W procesie wytwarzania ciepła nie zachodzą zjawiska mające negatywny wpływ bądź mogące choćby w najmniejszym stopniu degradować środowisko.

Aby chronić środowisko Instytucje stwarzają możliwości pozyskania dofinansowania na zakup oraz montaż pomp ciepła oraz innych ekologicznych urządzeń.

 

POMOŻEMY CI UZYSKAĆ DOFINANSOWANIE!

Naszym klientom oferujemy pomoc w zakresie zbierania, uzupełnienia dokumentacji niezbędnej do ubiegania się o dotacje do pomp ciepła z aktualnie obowiązujących programów dofinansowań.

W 2013 roku dotacje do pomp ciepła oraz kolektorów słonecznych prowadzą:

  • Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (Środki finansowe z funduszu są przyznawane na określony cel. Pomoc finansowa udzielana jest w formie pożyczek i dotacji, można z niej skorzystać również za pośrednictwem Banku Ochrony Środowiska, który oferuje kredyty na specjalnych warunkach.)
  • Wybrane miasta i gminy, które prowadzą własne programy wspierające odnawialne źródła energii: np. Warszawa, Łódź

Coraz więcej Samorządów Lokalnych decyduje się na wspieranie odnawialnych źródeł energii.

 

Kontaktując się z nami otrzymasz informację na temat aktualnie prowadzonych programów przez twoje miasto bądź gminę.

 

SPRAWDŹ JAKIE MOŻESZ OTRZYMAĆ DOTACJE DO POMP CIEPŁA !!

skarbonka

Napisz do nas !

biuro@ekopompaciepla.pl

tel. +48 696 694 115